— За якими принципами відбувається підбір батьківської пари?
Кожне парування в нашому розпліднику ретельно сплановане і має певну племінну цінність для нашого розплідника безпосередньо. Ми можемо дозволити собі два, іноді три приплоди цуценят на рік, адже кожному треба приділити мінімум 4 місяці нашого життя — ретельний, фактично цілодобовий, догляд за цуценятами, що вимагає багато часу та уваги.
При підборі пари перш за все орієнтуємось на здоров’я майбутніх батьків.
Саме тому всі наші племінні собаки або племінні кобелі, до яких ми їздимо на в'язки у сторонні розплідники, мають необхідні генетичні тести та здорові на момент парування.
Другий принциповий момент – всі дорослі собаки мають чудовий характер та породний темперамент, адже ці характеристики також передаються майбутнім цуценятам, так само як, і екстер'єр.
Щодо титулів майбутніх батьків — при підборі племінної пари я вже багато років не орієнтуюсь просто на виставкові перемоги батьків. Адже, як відомо, титули не передаються генетично.
Тому насамперед, детально вивчаю, які кровні лінії представлені у кожному родоводі, та знаю, які екстер'єрні характеристики сподіваємось покращити або закріпити у певній комбінації.
В кожній комбінації закладена певна ідея – саме тому завжди сподіваюсь, що нове покоління, народжене в Eldzh Hope, буде кращим за попереднє.
— Кого краще обрати: кобеля чи дівчинку?
Коротко відповісти на це питання досить складно. На нашому сайті обов’язково буде окрема стаття на цю тему, але тим не менш можу сказати, що треба враховувати деталі про вас, вашу родину та ваші очікування від майбутньої собаки.
Якщо у вас є діти віком молодші 10 років, або у вас досить мало досвіду виховання собак, все ж варто обрати кобеля цвергшнауцера.
Вони більш відкриті, контактні та керовані, при цьому вони легко знаходять спільну мову з дітьми. Дівчата цверги, як правило, хитріші за кобелів, можуть спробувати виховувати дітей, — це варто враховувати у виборі.
Щодо відданості та ніжності – обидва варіанти хороші. Щодо слухняності, то вона точно не залежить від статі собаки, а тільки від того, скільки уваги ви приділяєте дресируванню, та який контакт в вас з собакою. При цьому кобелі швидше погоджуються з тим, що неможна, а ось дівчата будуть декілька разів перевіряти, наскільки не можна, і чи точно не можна.
Окрім цього, варто враховувати фізіологію сук, чи готові ви до того, що двічі на рік суки течуть, та можливі «ложні» вагітності та інші нюанси.
Наостанок додам, якщо у вас мало, або зовсім не було досвіду виховання та життя саме зі шнауцерами, все ж варто обговорити питання вибору – хлопчик чи дівчинка – безпосередньо з заводчиком, і лише після цього приймати остаточне рішення.
— Яка процедура резерву та придбання цуценя?
Оскільки в нас всі парування заплановані завчасно, зазвичай потенційні власники можуть дізнатись попередньо про наші плани та вирішити, чи цікавить їх цуценя від конкретної пари батьків.
Попередньо в нас формується лист очікування потенційних власників.
Ви можете забронювати цуценя до народження на безоплатній основі. Для цього необхідно заповнити Анкету майбутнього власника, після чого ви отримаєте відповідь на Ваш е-мейл , який вкажете в анкеті.
Ми обговоримо з Вами деталі, які вас цікавлять, щодо потенційної купівлі цуценя в нас.
Після народження цуценят я сповіщаю всіх власників з листу очікування. Далі ми чекаємо, поки цуценята трохи підростуть та окріпнуть.
Цуценя вважається остаточно зарезервованим лише після досягнення віку один місяць, після того як майбутній власник вносить передоплату у розмірі 25% від загальної вартості цуценя.
Ця передоплата супроводжується попереднім договором про внесення передоплати з описом цуценя. Після цього цуценя чекає саме на вас, вважається зарезервованим. У випадку скасування покупки за буд-яких обставин передоплата не повертається.
Повна оплата за цуценя вноситься лише після досягнення цуценям 2,5 місячного віку, коли всі малята пройдуть процедуру перевірки у кінологічному клубі та отримають всі офіційні документи, які підтверджують відповідність стандарту породи та племінне походження цуценя. Повна оплата цуценя також супроводжується підписанням договору про передачу власникам конкретного цвергшнауцера.
— Як відбувається вирощування цуценят?
Наш ключовий момент — у нас сімейний розплідник, це вкрай важливо для добробуту наших цвергшнауцерів, які потребують жити разом зі своєю родиною. Саме тому цуценята також ростуть та розвиваються у родинному колі.
Це забезпечує ранню соціалізацію та гармонійний розвиток цуценят з перших днів.
— Починаючи з 15 денного віку ми виконуємо протокол дегельмінтизації від різних видів паразитів.
— У віці три тижні можемо вводити перше харчування.
— У віці 8 тижнів проводиться перша вакцинація.
— У віці 12 тижнів робимо ревакцинацію.
На момент, коли цуценям виповниться 3 місяці, вони вже добре знають, як грати з дітьми, адже мій син з ними багато грає, хто такі котики — наша кицька традиційно любить спати разом з цуценятами, та якщо дозволяє погода, грають на спеціальній ігровому майданчику у саду.
Якщо малюк після повної вакцинації не їде до своєї родини, а залишається в нашому домі на певний період часу, ми починаємо перші тренування - соціалізація малят, ходимо на прогулянки поза межі нашого саду.
Також окремо їздимо до міста, щоб маля з найменшим стресом адаптувалось до життя у міських умовах.